Giriş

Bu site hukuk alanında iyice zıvanadan çıkan intihal ve usulsüz atıf örneklerini tespit etmek ve afişe etmek için kuruldu. İntihalcilerin iyice azıttığı ve korunup taltif edildiği bu dönemde, bu emek hırsızlarıyla mücadelenin yolu hukukun yanı sıra, hatta ondan daha çok, bu tipleri rezil etmekten geçiyor. Bu yöntemin son dönemde biri oldukça kapsamlı iki örneğini gördük ki aşağıda onlara da yer vereceğiz.

Bu sitenin bir amacı da, sadece intihalcileri afişe etmek değil, ayrıca onları koruyan, kollayan, unvan ve makam sahibi yapan kişileri de afişe etmek, hukuk camiasına ne mal olduklarını göstermek. Zira intihalcilerin bu derece pervasız olmasının sebebi, aslında onları koruyan, kollayan, unvan ve makam sahibi yapan kişiler. Sitede açıkça isim ve bulabilirsek resim de koyarak akademik çürümüşlüğün müsebbiblerini sizlerin dikkatine sunacağız.

Böylelikle, hem hukuk akademiasındaki hem de hukuk uygulanmasında öğrencilerle muhatap olan, mütalaa veren, bilirkişilik ve/veya avukatlık yapan bu tiplerin gerçek kalitesinin hukuk camiasındaki öğrenci, avukat akademisyen, hakim, savcı vs. herkes tarafından öğrenilmesini umuyoruz.

Site içeriğini sizlerin katkılarıyla geliştirmeyi umuyoruz. Gördüğünüz, bildiğiniz intihal ve usulsüz atıf örneklerini kanıtlarıyla beraber bize gönderirseniz, bir editoryal süzgeçten geçirdikten sonra bu sitede yayımlanmaktan memnuniyet duyarız. Elektronik posta adresimiz hukuktaintihal1@outlook.com.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s